Eestlasi, kes praeguse valitsusliidu juhtimisel on jäänud ilma tuhandetest töökohtadest ja oma kodudest ning euroala vaeseimatena ägavad kõrge inflatsiooni käes, ootab järjekordne löök – meie põllu- ja metsamaad lähevad välismaalaste kätte, mille tõttu kaotab põliselanik varsti oma maal peremehestaatuse. Alates 1. maist kaovad põllumajandus- ja metsamaa müügi piirangud välismaalastele ning nad võivad hakata meie odavat maad hulgi kokku ostma.
On selge, et maamüügipiirangud kaovad meile majanduslikult väga ebasobival ajal, tuues kasu peamiselt spekulantidele. Eesti põllumajandus- ja metsamaa keskmine hind on enamiku Euroopa riikide hindadega võrreldes oluliselt madalam, kuni 2000 eurot ha, samas kui näiteks Poolas on see viis korda kõrgem. Ka meie inimeste ostujõudu ei saa arenenud riikidega võrrelda – keskmise kuupalgaga saab osta alla hektari põllumaad, samas kui soomlane või rootslane saaks oma keskmise kuupalgaga osta Eestis neli hektarit põldu.
Rahva vaesus tingib olukorra, kus ühelt poolt tekib spekulantide surve, teisalt kiusatus oma maatükkidest naeruväärse raha eest loobuda. Samas puudub arvestatav õiguslik regulatsioon maatulundusmaa sihtotstarbelise kasutuse järelevalve ja vastutuse kohta.
Puudub ka omariiklust ohustavate turvariskide analüüs. Piiranguteta maa müük on seotud ettearvamatute turvariskidega, millele on viimasel ajal osutanud meie põhjanaabrid soomlased. Nimelt on Soomes soetanud välismaalased maatükke oluliste taristute läheduses ning sõjaväelaste arvates võib see kriisiolukorras ohustada iseseisvust.
Meie põllu- ja metsamaa on kõige keerulisematel ajalooetappidel pakkunud inimestele toitu, peavarju ja pelgupaika. Maa, mis meid toidab, on rõhujatelt kätte võidetud Vabadussõjas verd valades, nüüd aga anname selle poolmuidu käest.
Ükski eestlane ei taha metsaminekuks või külvamiseks minna luba küsima rootslastelt, sakslastelt või venelastelt – see on aastasadu tagasi läbitud etapp. Kahjuks on võimulolijad näidanud, et Eesti tuleb iga hinna eest maha müüa, kas või peenrahaks vahetades. End ametlikult isamaalasteks tituleerijad kahjuks kiidavad sellele kaasa.
Rahvaliidu juhatus kutsub kõiki, kellele on Eestimaa kallis, valima Riigikokku need, kes tõkestavad maa müüki lubava seaduse. Kui uus Riigikogu seda ei tõkesta, peab Rahvaliit vajalikuks algatada üleriigiline allkirjade kogumine, nagu tegime seda elektrijaamade müügi vastu.
Eesti maa peab jääma Eesti rahvale!
Lisainfo:
Andrus Blok
Eestimaa Rahvaliidu esimees
http://erl.ee/index.php?id=4&gr_id=2&act=one&news_id=1457
No comments:
Post a Comment